Navždy se mnou
Dárkový sáček  na šperky
Svícny na čajovou svíčku urna s vnitřním prostorem
 Ochrana dobírky
Spolupracujeme s firmou Nepřevzal pro nepoctivé zákazníky

Novinky

Strom života

Strom života

Zcela základním významem stromu života je propojení všeho živého. Tedy pokud milujete a chováte respekt k lidem, zvířatům či přírodě, symbol stromu života by Vám neměl být cizí. V tomto případě zde nehledejte vyloženě nic biblického. Je to pouze projev lásky ke všemu živému.
Show full article...

Rok 2019 je rokem inovace a my pro vás máme novinku UFO

Vědomí a duše. Lidské vědomí, neboli „program“ v kvantovém počítači našeho mozku, běží dále i po naší smrti. Tuto hypotézu odborníci vysvětlují tak, že po naší smrti naše duše neumírá, ale navrací se do vesmíru. Dovolujeme si Vám představit zcela nový dizajn přívěsku.

 

O nás

Jsme distributorem zahraniční firmy, která se zabývá návrhem a výrobou různých druhů vzpomínkových (kremačních) šperků na popel, jako jsou přívěšky  nebo náramky  z prvotřídní chirurgické oceli. Náš výrobní závod má vice než 200 zkušených zaměstnanců. Máme víc než 23 let zkušeností s výrobou šperků. K výrobě používáme nejmodernější technologie a materiály.

Vyrábíme šperky pouze z chirurgické oceli, které dostaly na top pozici v žebříčku oblíbenosti materiálu klenotů. Chirurgická ocel má téměř dokonalé vlastnosti, a proto se používá nejen v chirurgii, na výrobu tělních implantátu, ale právě i na výrobu šperků. V obou případech se totiž předpokládá, že jsou šperky, nástroje či pomůcky často či neustále ve styku s lidským tělem. A na tom nám hodně záleží.

Vnitřní prostor našich šperků umožňuje uchovat malou část spálených pozůstatků Vašich milovaných, pramínek vlasů nebo sušené obřadní květy. Přívěšek je uzavřen těsnícím závitovým šroubem.


 

Není ocel jako ocel 316L vs. 304L

Druhů/Označení nerezové oceli je poměrně velká řada, ale rozdělit je na základě chemického složení můžeme do tří základních skupin. Na austenitickou, feritickou a martenzitickou.
Jedná se o slitinu uhlíku s železem, obsahující také řadu legur, jako chrom, nikl nebo mangan.
Nerezová ocel, neboli Stainless Steel, nalezne v dnešní době samozřejmě uplatnění v mnoha odvětví, my se však budeme zabývat pouze ocelí používanou k výrobě šperků.Nejpoužívanější nerezovou ocelí je austenitická ocel, AISI 303,304,316 apod.
Samozřejmě není ocel jako ocel. Na trhu je jakákoliv ocel často značena jako chirurgická ocel, což v mnohých případech pravdou není, jen to lépe zní;)
Jako nejkvalitnější a nejlépe odolná nerezová ocel je samozřejmě chirurgická ocel – 316L, která navíc obsahuje molybden. Tato ocel je ale vysoce pevná a hůře zpracovatelná pro menší a náročnější produkty, proto ne vše co pod pojmem chirurgická ocel zakoupíte opravdu z chirurgické oceli je.
Nejvíce používanou ocelí je pro výrobu šperků ocel 304, ale setkat se lze i s ocelí 303, která je snadněji zpracovatelná a pro výrobce šperků ideální, ale jedinci alergičtí především na nikl, by se měli tomuto druhu oceli zaručeně vyhnout.
Na oko samozřejmě nelze nic rozpoznat, jelikož při výrobě šperků také záleží na konečném finálním zpracování, ale pokud nepatříte mezi citlivé jedince, jsou šperky z nerezové oceli stále lepší volbou, nežli obyčejná bižutérie, kterou mnohdy můžete vyhodit po dvou dnech nošení;)
Show full article...

Spolupráce s nadací Dlouhá cesta

Koupí našeho šperku podpoříte nadaci Dlouhá cesta. Maminky a tatínkové, kterým odešlo dítě z tohoto světa dříve, než stačilo dospět a zestárnout. Někdy nečekaně a rychle, jako rána z čistého nebe, někdy pomalu a pozvolna, po zoufalém boji s těžkou nemocí. Vždy však s nesmírnou bolestí a smutkem těch nejbližších.
Spolek Dlouhá cesta vznikl v roce 2005 z iniciativy maminek, které chvíle spojené s úmrtím dítěte prožívaly společně. Naším posláním je pomáhat rodičům, kterým zemřelo dítě v jakémkoli věku a z jakékoli příčiny. Naše pomoc je přístupná i všem ostatním členům rodiny.

www.dlouhacesta.cz
Show full article...

Galerie Kvalitář vystavuje urny českých designérů

Pražská galerie Kvalitář se rozhodla zmapovat funerální design, tedy podobu nádob a předmětů, které po smrti uchovají ostatky člověka. Galerie oslovila mladé české designéry, kteří navrhují i urny, a z jejich prací sestavila výstavu nazvanou Acheron. Na pražském Senovážném náměstí je k vidění od tohoto pátku do 2. srpna.
Show full article...